در حاشیه افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات و تجهیزات معدن، راه‌سازی و صنایع وابسته (ایران کان‌مین ۲۰۱۹) محمدرضا بهرامن رئیس هیات مدیره خانه معدن ایران گفت: در حال حاضر بخش معدن و صنایع معدنی در مقایسه با بیست سال گذشته رونق بیشتری داشته و این موضوع یک مزیت برای کشور محسوب می‌شود.
وی در ادامه افزود: بخش معدن در صنعت و توسعه کشور موثر می باشد، بخش معدن در گذشته ‌کاملا منزوی بود اما امروزه تحرک قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است
رئیس هیات مدیره خانه معدن ایران با اشاره به فعالیت هایت معدنی در چند سال اخیر گفت: سال گذشته ۹.۲ میلیارد دلار صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی داشتیم.
وی در ادامه گفت: البته معدن برای توسعه بیشتر کشور، به امنیت سرمایه‌گذاری نیازمند است و تشکل‌ها نیز می‌توانند در کنار دولت امانت‌دار خوبی در بخش توسعه باشند.
بهرامن ادامه داد: در خانه معدن نیز در یک سال گذشته همواره بر بحث آینده پژوهی در بخش معدن تاکید شده است چون بدون آینده‌پژوهی قطعا قادر نخواهیم بود از تکنولوژی‌های نو استفاده نماییم و براساس شرایط آینده خودمان را تجهیز کنیم.
وی در ادامه گفت: با آمار و ارقام صحیح از حوزه معدن می‌توانیم سیاست‌سازان و تصمیم‌گیران را به سمت خودمان بکشانیم تا سیاست‌گذاری آنها نیز برای بخش معدن بر مبنای آینده پژوهی باشد و حتما توسعه را در این شرایط خواهیم داشت.

رئیس خانه معدن ایران توسعه را از ملزومات حوزه معدن خواند و گفت: معدن ثروت خدادادی است که به ما داده شده و می‌توان از ثروت نفت در توسعه زیرساخت‌ها و از ثروت معدن در توسعه اشتغال و تامین نیاز صنایع خود و کشورهای منطقه استفاده نمود.