با دهه ها تکامل، فولاد همواره، ماده ی همه کاره ی محبوب ساختمانی برای بسیاری از سازندگان در ساخت و سازهای مدرن بخصوص در ساخت سوله بوده است. فولاد، مزایای بیش از حدی را ارائه می دهد که به همین دلیل بسیاری از معماران و پیمانکاران از فولاد به جای مواد دیگری همچون بتن و چوب استفاده می کنند. با در نظر گرفتن آزادی طراحی، استحکام یکپارچگی و سادگی حفظ و نگهداری، فولاد یک انتخاب هوشمندانه است.

متاسفانه، تصورات غلط زیادی در مورد استفاده از اسکلت های فولادی در ساخت و ساز سوله وجود دارد و از این رو، فهرستی از مزایای ساخت سوله به وسیله اسکلت فولادی را برای روشن کردن واقعیت ها ارائه می دهیم. 

1- زمان ساخت سریع تر

زمان در کسب و کار ساخت و ساز بسیار گران بهاست به گونه ای که با پول برابری می کند. هر مشتری می خواهد که پروژه اش با بودجه ای کمتر و سریع تر از زمان بندی تکمیل شود. اما استفاده از میانبرها برای معماران و دست اندرکاران ساخت و ساز سوله می تواند منجر به شیوه های ساخت غیرایمن شود. اگر نمی خواهید که از موعد و بودجه ی تعیین شده تخطی کنید، اسکلت های فولادی برای سوله بهترین گزینه هستند. اکثر اجزای فولادی سوله ها بر اساس یک طراحی خاص در کارخانه های تولید از پیش ساخته می شوند و به سایت انتقال می یابند.ماننده پایه ها و تیرهای سقف که یکی از مدرن ترین نمونه های آن ستون با جان سینوسی یاموج دار میباشد 

معمولا این قسمت ها برپایه دانش و تجربه بنا شده و از این رو امکان خطاهای انسانی در آنها بسیار کم است. از آنجایی که اجزای فولادی پیش ساخته می باشند، باید از ابعاد و استانداردهای کد مربوطه تبعیت نمایند. بنابراین، مهندسان نباید در مورد کیفیت هر جز نگران باشند. 

2- فولاد سازگار با محیط زیست است

از آنجایی که اسکلت فولادی یک ماده ی کاملاً بازیافت شدنی است، هر یک از اجزای سوله با اسکلت فولادی را می توان بازیافت کرد و آن را به ماده ای سازگار با محیط زیست تبدیل کرد. سالانه 80 میلیون تن فولاد بازیافت می شود بنابراین، فولاد بازیافت شده ترین محصول جهان به شمار می رود. از سال 1990، صنعت فولاد شدت انرژی به ازای هر تن فولاد تولید شده را تا 28 درصد و تشعشع کربن دی اکسید را تا 35 درصد به ازای هر تن فولاد حمل و نقل شده، کاهش داده است.

با استفاده از اجزای فولادی پیش ساخته با کیفیت بالا، شما می توانید سازه ای با اسکلت فولادی راحت و غیرقابل نفوذ به وسیله ی هوا داشته باشید که این عایق بندی کامل سازه ی شما را تضمین می کند. اگر می خواهید پروژه ی ساخت سوله شما سازگار با محیط زیست باشد، اسکلت فولادی تنها راه حل ممکن است. 

3- دوام فوق العاده

فولاد به لحاظ دوام و پایداری، مزایای زیادی دارد. اجزای موجود در فولاد باعث می شوند تا وزن بیشتری را تحمل کند و نسبت به اجزای چوبی و بتنی دوام بیشتری داشته باشد.و بطور کلی اجزای فولادی سوله ها، سبک تر و محکم تر از محصولات چوبی یا بتنی بر سازه ای با اسکلت فولادی هستند. 

4- وزن سبک سازه سوله

وقتی چگالی فولاد را با چوب مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که فولاد سنگین تر است. اما شکل فولاد  نقش مهمی در تعیین وزن ماده دارد. برای مثال، طراحی تیر I شکل فولادی، سبک تر از طراحی تیر چوبی ساختمانی است. بنابراین، فولاد با وزن سبک موجب کاهش الزامات کار، کاهش هزینه های حمل و نقل و ساده سازی سیستم های طراحی و اجرای سوله می شود. وقتی تمام این مزایا را دارید، بودجه ی پروژه ی ساخت سوله شما کاهش می یابد. 

بیشتر بخوانید: تیرهای فولادی I چه کاربردی در ساخت سوله دارند

5- هزینه های کمتر در بلندمدت

ثابت شده است که فولاد همواره در بلندمدت مقرون به صرفه است. به جای پرداخت هزینه های دفن زباله برای ساخت و ساز بازیافت نشدنی، شرکت شما می تواند با بکارگیری فولاد ساختمانی در ساختار اسکلت سوله، مخارج را کاهش دهد. از آنجایی که فولاد بادوام است، به حفظ و نگهداری کمتری نیاز دارد و در نتیجه، هزینه ها در طی عمر کاری یک سوله صنعتی کاهش می یابد. به دلیل تقاضا برای فولاد در ساخت و ساز سوله ها و دیگر صنایع، قیمت فولاد نسبت به چند سال پیش پایین تر است. با زمان ساخت و ساز سریع تر، زمان ساخت فولاد، شما قسط های کمتری را طی مدت زمان ساخت و ساز به وام دهنده پرداخت می کنید. 

6- تنوع فوق العاده

فولاد  را می توان در هر شکل و اندازه ای قالب گیری نمود. فولاد به دلیل تنوع و قابلیت های ظاهریش همواره گزینه ی جذابی برای بازار ساخت و ساز سوله ها بوده است. با کمک فولاد، شما می توانید تصورات هنری خود را به شکل یک سوله صنعتی درآورید که هم ایمن و هم مقاوم است. 

7- با مواد ساختمانی دیگر ترکیب می شود

بسیاری از شرکت ها، مواد را با هم ترکیب کرده اند تا بهترین استحکام، دوام و مزایای تکیه گاهی مواد مختلف را به دست آورند. برای مثال، بسیاری از شرکت های ساختمانی، ساختمان های ترکیبی فولاد و چوب را ارائه می دهند که از ویژگی های عایق بندی فولاد و چوب بهره می برند.  

8- ساخت و ساز آسان در سوله سازی

اجزای فولادی در اشکال و اندازه های متنوعی به سادگی ساخته می شوند. این همچنین بدان معنی است که شما می توانید آن ها را برای تحمل بارهای مشخص در سازه هایی با اسکلت فولادی، سفارش دهید. شما حتی می توانید از طراحی و سازه ی خود در محل هایی که بیشترین نیاز به آن ها وجود دارند، پشتیبانی کنید. فولاد ساختمانی را می توان به راحتی حتی پس از نصب در چهارچوب ساختمانی تغییر داد.

9- مقاوم در برابر آفات و حشرات

اجزای سازه در فولاد از اثرات تخریبی حشرات و آفات مصون می باشند. به عبارت دیگر، اگر یک چهارچوب چوبی نصب کنید ممکن است با مسائل مرتبط با حشرات و آفات مواجه شوید.

10- مقاوم در برابر رطوبت و آب و هوا

فولاد، ویژگی های ضدرطوبتی خوبی بسته به مقدار کربن دارد. شما حتی می توانید مقاومت زنگ زدگی فولاد را با پوشش دهی فلز با روی داغ و عملیات پودر اضافی بهبود دهید. این عملیات به ساختار سوله شما کمک خواهند کرد تا از اثرات آب و شرایط آب و هوایی مصون بماند.

همچنین این باور نادرست در مورد فولاد ساختمانی وجود دارد که سازه ای با اسکلت فولادی می تواند در معرض خطر ساعقه قرار گیرد زیرا فولاد رسانای الکتریسیته ی خوبی است. واقعیت این است که اگر سازه ای با اسکلت فولادی سوله شما به خوبی به زمین وصل شود، جریان را مستقیماً به زمین انتقال خواهد داد که موجب می شود نسبت به سازه های غیرفلزی سنتی امن تر باشد. 

منظور ما این نیست که سوله هایی با اسکلت های چوبی یا بتنی سازه هایی از نظر ساختاری نامناسب هستند. اما بسیاری از مردم از مزایای سوله های با اسکلت فولادی مطلع هستند. با کمک یک تولیدکننده ی فولاد باتجربه و باکیفیت، می توانید انتظار محصول با کیفیت با الزامات مطلوب داشته باشید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.