در شرایط فعلی اقتصادی که در کشور با آن مواج هستیم خرید سوله ارزان برای شرکت ها و کارگاه هایی  که قصد راه اندازی کسب و کاری را دارند در اولویت کار قرار دارد. اما آیا خرید سوله ارزان کار درستی است؟  ویا اصلا ساخت سوله با قیمت ارزان امکان پذیر است؟

این ها سوالاتی است که پس از پایان این مقاله به خواب آنها خواهید رسید.

داشتم به معنی واژه ارزان فکر میکردم میدانید معنی واقعی آن چیست؟ ارزان صفت نسبی است که " ارزیدن " را به موصوف نسبت میدهد. یعنی چیزی که با ارزش توام  است. " ارز + ان" یعنی چیزی که ارزش ، صفت آن است.

اما گاهی بعضی از ما با کارهایمان، معنی ذاتی این کلمه را کاملا برعکس میکنیم.در این مواقع معنی ارزان می شود یک چیز کاملا کم ارزش. ایراد از کجاست؟  وقتی معیار ما برای تعیین ارزش کالا فقط مقدار پول پرداختی در قبال آن کالا باشد هرچه پول کمتری بپردازیم از این منظر آن کالا ارزانتر است. فرقی بین کالای با کیفیت و بنجل وجود ندارد وقتی کیفیت معیار نباشد.

اما عقل معاش چه می گوید؟ کالای ارزان چیست؟ کالایی است که مقدار پول پرداختی در قبال آن نسبت به کیفیت آن "بیارزد" یا ارزشش را داشته باشد و هر چه نسبت کیفیت به مقدار ثابت پول پرداختی بیشتر شود آن کالا "ارزانتر" است یعنی بیشتر"می ارزد".با این مقدمه به شما میگوئیم که چگونه و با چه معیارهایی " سوله ارزان" بخرید:

سوله مارکت ارزانترین سوله را برای شما میسازد

سوله ارزان قیمت چیست؟ تعریف ما از سوله ارزان، کاملترین و با کیفیت ترین سوله ای است که هزینه ساخت و ساز را کم می کند. کم کردن هزینه ساخت و ساز وقتی ارزش به حساب می آید که در عین حال بیشترین مقاومت مصالح مصرفی با دستیابی به بالاترین کیفیت و دقت در ساخت در قالب ظاهری زیبا و متفاوت را حفظ کرده باشیم.در غیر این صورت می توان گفت در خرید ارزانترین سوله اشتباه کرده ایم و کیفیت را قربانی پول کرده ایم.

راهکار سوله مارکت برای تحقق این امر استفاده همزمان از علم مکانیک، تکنولوژی cnc، هنر و سلیقه است.

  • ما با فرم دار کردن آن با هدف بهبود مشخصات مکانیکی مقطع تیر ورق با جان مینوسی میسازیم.
  • بااستفاده از دستگاه های برش سوراخکاری و جوش cnc کیفیت تولید را به بالاترین حد ممکن میرسانیم 
  • -با طراحی خاص ومنحصر به فرد سوله هایی کامل با نمای زیبا،مهندسی شده و با قابلیت الحاق ساده ملحقات وملزومات میسازیم 
  • با استفاده از روشهای مهندسی و تحلیلی بهینه ترین پلان را ، با حفظ مساحت ثابت سالن یا بودجه پیشنهاد می کنیم.

و اما چطور؟ با بازگو کردن تجربه یکی از پروژه هایمان برایتان تعریف می کنیم.

داستان آقای ماکارونی:

چند سال پیش یک نفر برای ساخت سوله کارخانه ماکارونی به دفتر ما آمد. مردی خبره در صنعت ماکارونی که ایده بزرگی داد و برا ی عملی کردن آن نیاز به اهداف 1800 متر سوله داشت. او به ما گفت که به ایشان پیشنهاد سوله دست دوم به ابعاد دها متر و طول 150 متر و ارتفاع 6 متر را داده اند و گفته اند که سوله دست دوم حدودا 20% ارزانتر از سوله نو تمام می شود.

برایش جالی بود و میگفت که در حین تحقیق و به صورت اتفاقی با نرم افزار برآورد هزینه روی سایت شرکت خانه آفتاب شرق آشنا شده است و از آنجا گفت که خیلی سریع و دقیق و شفاف توانسته بود بصورت آنلاین پیش فاکتور و قیمت تمام شده بگیرد. آمده بود تا مطمئن شود که چرا قیمتی که سایت به او داده بود با قیمت سوله دست دوم اختلاف چندانی ندارد و در واقع با آن کار امکان خرید سوله ارزان تر را برای خود محیا نکرده بود.و جواب معلوم بود:

نرم افزار برآورد هزینه سوله شرکت خانه آفتاب شرق چیست؟

نرم افزار برآورد هزینه سوله، برنامه ای تحلیلی است که هر نوع اسکلت فلزی سوله با سقف شیبدار و با مشخصات و ابعاد مختلف و دلخواه شما را به سرعت و دقت آنالیز کرده و خیلی شفاف با تبدیل کردن خروجی های تحلیل به ریال هزینه های برآورد شده را به تفکیک در قاب پیش فاکتور بدون محدودیت ارائه میدهد.

نرم افزار برآورد هزینه ساخت سوله

برای کار کردن با آن کافیست وارد سایت خانه آفتاب شرق به نشانی khanehaftab.com شوید و از قسمت برآورد هزینه مطابق با الگوی نرم افزار پیش بروید. ابعاد و اندازه ها را مطابق شکل وارد کنید و در نهایت علاوه بر امکان مشاهده و چاپ پیش فاکتور از طریق سیستم اتوماسیون پیامکی اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید. 

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از سامانه برآورد هزینه ساخت سوله

 قیمتی که سایت داده بود درست بود و قیمت سوله نو با طراحی بهینه حتی 5% هم از قیمت سوله دست دوم پیشنهاد شده بیشتر نمیشد. اما این تازه اول راه بود، پیشنهاد ویژه ما به او این بود.

بهینه سازی پلان و به حداقل رساندن هزینه ساخت سوله

به او توضیح دادیم که به دو روش میتوانیم پروژه را بهینه کنیم:

روش اول: بهینه سازی پلان سوله

با  تحقیق علم هندسه و تحلیل سازه میتوان با حفظ مساحت ثابت کمترین هزینه را برای ساخت سوله انجام داد چطور؟ عرض میکنم  : پلان سوله دست دوم که به ایشان پیشنهاد شده بود یک مستطیل بود به عرض 12 متر و طول 150 متر محیط این مستطیل میشود 324=(12+150)*2 متر و این معنایش این بود که ایشان میبایست 324 متر طولدور سالن را دیوار بکشد و 324 متر طول فونداسیون اجرا کند.

علاوه بر آن طولانی بودن سالن مشکلات زیادی برای اعمال مدیریت ایجاد میگردد و محوطه زیادی نیاز داشت . ما با نرم افزار اختصاصی که دراختیار داریم بهینه ترین ابعاد هم مساحت را استخراج کردیم. ابعاد بهینه شد 2 تا سالن با دهانه 15 متر که با ستون مشترک به یکدیگر چسبیده ان به طول 6 متر و محیط سالن اخیر میشود 240 متر یعنی 84 متر معادل 35% کمتر از حالت سوله دست دوم!!

روش دوم: اکتساب بیشترین مساحت در ازای بودجه ثابت:

برای ایشان حساب کردیم که با پولی که قصد داشت برای سوله دست دوم بدهد میتواند 360 متر اداری علاوه بر سوله هایی که قبلا پیشنهاد کرده بودیم داشته باشد یعنی به جای 1800 متر سوله دست دوم .2160 متر سوله نو

و اما پیشنهاد شگفت انگیز ما اینجا بود:

سوله با جان موجدار

سوله ساخته شده با تیر ورق جان موجدار به جهت مقاومت بیشتر احتیاج به مصرف مقادیر کمتری آهن دارد به طوریکه حتی امکان حصول مقاومت بیشتر وجود دارد و در عین حال امکان فراهم آوردن سوله با قیمت ارزان را ممکن می کند.

بیشتر بخوانید: مزیت های تیر ورق با جان موجدار

سوله ساخته شده با تیر ورق جان موجدار به جهت مقاومت بیشتر احتیاج به مصرف مقادیر کمتری آهن دارد به طوریکه حتی تا 60% امکان حصول مقاومت بیشتر وجود دارد

سر انجام ملاقات یک ساعته ما این شد که او بجای 1800 متر سوله دست دوم ، مالک 2600 متر سوله نو با بهترین کیفیت شد. دوست ما خوشحال بود که با مشورت با ما توانسته بود در کمترین زمان بهترین خرید سوله را انجام دهد. از آن روز او دوست خوب ماست، مشتری دائم و شریک تجاری ما