قیمت راه اندازی سوله در سال 1400 چقدر است؟

قیمت راه اندازی سوله در سال 1400 چقدر است؟

بحث راه اندازی سوله و هزینه آن یکی از موضوعات بحث برانگیز و پرچالش در کسب و کارها می باشد و در بسیاری از موارد به دلیل هزینه های زیاد احداث و راه اندازی سوله خیلی از واحدهای صنعتی و شرکت ها تا مدت ها درگیر تامین هزینه سوله واحد صنعتی خود می شوند. با توجه به وضعیت اقتصادی و وضعیت نابسامان تولید در کشور ارائه یک قیمت دقیق و درست برای “قیمت راه اندازی سوله در سال 1400″ کاری غیرممکن به نظر می رسد و باید تمامی هزینه های راه اندازی یک سوله به قیمت روز محاسبه گردد.

به دلیل عدم توانایی بسیاری شرکت ها برای تامین هزینه ساخت سوله بسیاری از واحد های صنعتی روی به سمت خرید سوله دست دوم می کنند که این سوله ها هم به نوبه خود مشکلات و معایب زیادی دارند.

بیشتر بخوانید:معایب خرید سوله دست دوم بدون آگاهی

اما با این تفاسیر ما در این مطلب سعی میکنیم قیمت ها و هزینه های رایج را محاسبه نموده و قیمت راه اندازی سوله در سال 1400 را بصورت حدودی برای افزایش آگاهی شما عزیزان ارائه نماییم. لازم به ذکر است که ما در این مطلب تنها به موارد اصلی و مهم یک پروژه طراحی و ساخت سوله پرداخته ایم که ممکن است در خلال راه اندازی هزینه های اضافه بر سازمان نیز داشته باشید.

حدود قیمت راه اندازی سوله در سال 1400 چقدر است؟

بطور کلی و مانند بیشتر پروژه های عمرانی قیمت راه اندازی یک پروژه بصورت کلی محاسبه می شود و یک حدود قیمت برای هر متر مربع در نظر گرفته می شود. و در مورد سوله نیز این قضیه صدق می کند و قیمت راه اندازی سوله با توجه به هزینه های اسکلت سوله، کف سازی، دیوارچینی و پوشش سقف محاسبه می گردد و هر شرکت ساخت سوله با در نظر گرفتن عواملی همچون محل ساخت، فاصله محل ساخت تا کارخانه ساخت سوله، نوع طراحی و متریال سوله و همچنین مساحت سوله یک قیمت واحد برای هر متر مربع را در نظر می گیرد.

البته باز هم تاکید میکنیم که ارائه یک قیمت درست و تایید شده بدون درنظر گرفتن تمامی عوامل کار سختی می باشد اما بطور کلی:

حدود قیمت راه اندازی سوله در سال 1400 و برای یک متر مربع معمولا بین 700 هزار تا یک میلیون و 200 هزار تومان است

در این بازار آشفته و پر از مواد اولیه نامرغوب شنیدن قیمت های فوق پایین و عجیب و غریب از برخی پیمانکاران ساخت سوله دور از انتظار نیست و حتما دلایلی دارند و شما اگر قیمتی بسیار پایین شنیدید باید از خود بپرسید که دلیلش چیست!

برخی از دلایل پیشنهاد قیمت های پایین برای احداث و راه اندازی سوله می تواند:

 • نداشتن اطلاعات کافی از قیمت مواد اولیه و دور بودن از بازار
 • عدم بروز بودن مجری ساخت سوله در خصوص قیمت روز بازار
 • نداشتن تجربه و سابقه کافی در این کار و انجام پروژه ها به هر قیمت
 • نداشتن اطلاع از تمامی هزینه های احداث سوله
 • ارائه قیمت های پایین با هدف بکارگیری مواد اولیه نامرغوب
 • و یا حتی داشتن اهداف سودجویانه و کلاه برداری

عوامل موثر در قیمت ساخت سوله در سال1400

شاید دانستن عوامل موثر در قیمت ساخت سوله یک دید کلی و خوبی به شما بدهد تا هم بتوانید هزینه های ساخت سوله خود را کاهش دهید و هم درک درستی از آنچه که می خواهید پیدا کنید. بطور کلی عوامل کلیدی و موثر در بالا و پایین آمدن قیمت ساخت سوله در سال 1400 می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • محل احداث سوله عرض زمین و شیب آن و مقدار خاک برداری و خاک ریزی و…
 • کاربری سوله
 • ارتفاع و دهانه سوله
 • داشتن و یا نداشتن جرثقیل سقفی در سوله
 • طرح بیرونی و نمای سوله
 • نوع کفپوش و مصالح به کار رفته برای کف سوله
 • وزن سوله یکی از مهمترین فاکتورها و عوامل موثر در قیمت تمام شده سوله در سال 1400 می باشد
 • هزینه ساخت فونداسیون سوله
 • هزینه های ساخت سقف سوله که نسبت به مصالحی که بکار گرفته می شود می تواند متفاوت باشد.

فاکتور های مهم دیگری نیز بصورت غیر مستقیم در قیمت سوله تاثیر دارد که با توجه به برهه زمانی آن می تواند به نوبه خود بسیار مهم و کلیدی باشد. برای کسب اطلاعات جامع تر و دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

وزن سوله و تاثیر مستقیم آن بر قیمت راه اندازی سوله

همانطور که گفتیم وزن سوله یکی از ارکان اصلی برای پایین و یا بالا رفتن قیمت احداث سوله می باشد بطوری که اگر شما برای راه اندازی سوله خود از تیرهای سینوسی استفاده نمایید می تواند در کمترین حالت تا 20 درصد از وزن سوله خود بکاهید که این یعنی پایین آمدن هزینه تمام شده سوله به میزان قابل توجه و قابل تامل.

در مورد تیرهای سینوسی بیشتر بدانید: اطلاعات جامع درباره تیر روق با جان موجدارهمچنین بخوانید...


دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...