برای برآورد هزینه ساخت سوله باید به جزئیات فراوانی توجه نمود که ما در این مطلب قصد داریم مطالبی هرچند کلی و موردی درباره برآورد هزینه ساخت سوله خدمت شما عزیزان قرار دهیم. اگرشما قصدراه اندازی یک سوله داریداین مطلب را با دقت مطالعه نمایید تا یک دید کلی از نحوه برآورد هزینه ساخت سوله داشته باشید.

چالش های برآورد هزینه ساخت سوله چیست؟

همانطور که میدانید با توجه به نوسان شدیدی که در بازار مواد اولیه و بخصوص فولاد وجود دارد انجام تخمین هزینه ساخت سوله به صورت دقیق کار دشواری است. با تمام این احوال اگر بدانیم برای ساخت سوله به چه چیزهایی نیاز داریم، تخمین و برآورد هزینه ساخت یک سوله کمی آسانتر خواهد بود. زیرا با استعلام قیمت کالا و خدمات مورد نیاز در زمان حال و کمی محاسبات می توان هزینه نهایی ساختن سوله را برآورد نمود.

برای آگاهی و برآورد هزینه های ساخت سوله خود با ما در تماس باشید.

تلفن مشاوره و راهنمایی: 09123492800

و اما چه مسائلی را باید در هنگام برآورد هزینه ساخت سوله در نظر بگیریم؟

اگر در مقاله های قبلی مانند هزینه راه اندازی سوله در سال 98 و هزینه ساخت سوله انبار خوانده باشید می توان متوجه شد که یکسری عوامل اصلی هستند که تعیین کننده قیمت تمام شده سوله خواهد بود و این مسائل باید حتما در برآورد هزینه ساخت سوله لحاظ شوند. این مسائل عبارتند از:

1- خدمات مهندسی قبل از ساخت سوله

سوله ها نیز مانند هر سازه فلزی دیگری باید قبل از ساخت آن یکسری مراحل فنی و مهندسی روی آن انجام گیرد کارهایی مانند نقشه برداری محل احداث سوله، طراحی و محاسبات سازه‌ای با توجه به نوع کاربری سوله و نهایتاً تهیه نقشه‌های اجرایی و دفترچه محاسبات سوله، برنامه ریزی برای محوطه سازی و تهیه اتاق نگهبان و ...

نوع کاربری سوله یعنی چه؟

بر اساس نوع کاربری سوله و اهداف ساخت آن انجام محاسبات برای برآورد قیمت سوله متفاوت خواهد بود. بطور مثال در سوله های صنعتی بحث وجود یا عدم وجود جرثقیل بسیار اهمیت دارد زیرا سوله ای که به جرثقیل نیاز دارد به طبع به ستونهای بیشتر و مقاومتر و در نتیجه سازه قویتری نیاز دارد و هزینه ساخت آن هم بالاتر خواهد رفت.

2- هزینه ساخت فونداسیون سوله

اجرای فونداسیون در سوله پس از انجام مراحل اولیه اولین هزینه سنگینی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. فونداسیون سوله مشابه فونداسیون یک ساختمان بعد از خاک‌برداری و رگلاژ سطوح، اجرای فونداسیون به صورت نواری انجام می‌شود. سپس در محل‌های اجرای ستون بیس پلیت‌های فولادی نصب می‌گردد.

با توجه به اینکه چه نوع سوله ای مد نظر دارید(سوله پیش ساخته، سوله تیر ورقی و ...) هزینه های فونداسیون شما هم می تواند روی برآورد هزینه های سوله تاثیر بسزایی داشته باشد.

3- هزینه های ساخت اسکلت اصلی سوله

در این بخش است که قیمت فولاد سنگینی خودش را نشان می دهد! البته با توجه به پیشرفت هایی که در ساخت سوله های سبک و فوق سبک حاصل شده می توان این مورد را نیز تا حدودی مدیریت کرد. اسکلت اصلی سوله از چند قاب فولادی پرتال به صورت موازی تشکیل می‌شود. قاب‌های فولادی معمولاً پس از تولید در کارخانه برای نصب به محل منتقل می‌شوند.

یکی از پیشنهادات ما برای اقتصادی تر شدن پروژه ساخت سوله شما استفاده از ستون‌ها و شاه تیر‌های تیر ورق سینوسی است که می تواند تاثیر بسزایی در برآورد هزینه های ساخت سوله داشته باشد.

شرکت سوله مارکت با بهره گیری از دانش روز دنیا و استفاده از تجهیزات مدرن به عنوان نماینده انحصاری ساخت تیرورق با جان موجدار استاندارد در کشور آماده است تا در تمامی پروژه های ساخت سوله شما همکاری لازم را به عمل بیاورد.

بعد از طراحی و پیاده سازی چهارچوب اصلی اسکلت سوله، نوبت به اجرای بادبند‌ها می‌شود. با نصب بادبند در سقف و دیوار اسکلت سازه آماده اجرای فاز دیوارکشی و کف سازی است.

4- هزینه سقف سوله

پوشش سقف سوله از دیگر مواردی است که برای برآورد هزینه ساخت سوله باید مورد توجه قرار گیرد. اگر با انواع پوشش برای سقف سوله آشنایی ندارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بتوانید یک برآورد هزینه درست از آن داشته باشید. پوشش سقف در سوله ها نیز دارای انواع مختلفی است که می تواند در تعیین هزینه های ساخت سوله تایین کننده باشد.

5- انجام مراحل دیوارکشی و کف سازی

اگر مطالب را تا اینجا یادداشت نموده اید حال باید مراحل دیوارچینی که شامل خیلی موارد جزئی مانند کارگر و مواد اولیه و ... می شود را محاسبه کرد که از حوصله افراد غیر متخصص دور است و برای برآورده هزینه های این بخش از ساخت سوله نیاز است که شما حتما از یک مجری ساخت سوله مشاوره بگیرید.

علاوه بر مواردی که در بالا به آنها برای بدست آوردن یک برآورد هزینه دقیق از ساخت سوله به موارد زیر هم توجه نمایید:

  1. افزودن طبقات اضافی به سوله
  2. مقاوم سازی خاک محل ساخت سوله
  3. لزوم یا عدم لزوم جرثقیل در سوله
  4. شخصی سازی های اضافه در سوله
  5. هزینه های نمای سوله در صورت لزوم

و خیلی موارد دیگر که درهنگام بستن قرارداد با پیمانکار ساخت سوله برای شما شرح داده خواهد شد.

بر آورد کلی از پروژه ساخت سوله شما را با توجه به آخرین قیمت های مصوبی که هرساله در جداولی تحت عنوان فهرست بها رشته ابنیه انتشار داده می شود می توان بصورت جزئی محاسبه می شود و ارائه می گردد. همچنین در زمینه برآورد هزینه ساخت سوله نرم افزارهایی تنظیم شده است که شرکت های معتبر ساخت سوله از این نرم افزار ها استفاده می کنند.