بسیاری از صاحبان صنایع برای احداث انبار نیاز به ساخت سوله دارند و همواره یکی از سوالاتی که مطرح بود این است که "هزینه ساخت سوله انبار چقدر است" و اینکه چگونه می توان یک سوله انبار ارزان قیمت احداث نمود. به همین منظور ما قصد داریم در این مطلب موضوعاتی را پیرامون هزینه های ساخت سوله انبار بیان کنیم.

بررسی هزینه ساخت سوله انبار ارزان و مناسب

انبار یکی از ملزومات جدایی ناپذیر همه صنایع و کارهای صنعتی و پروژه های بزرگ است و مسلما برای تمامی مجریان پروژه ها دانستن هزینه ساخت سوله انبار از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که می تواند هزینه اولیه سنگینی داشته باشد و از سوی دیگر از واجبات می باشد و نمی توان آن را حذف کرد.

پارامترهای زیادی در ارزان شدن و گران تمام شدن هزینه های ساخت سوله انبار تاثیرگذار است که می توان با دانستن آنها و مدیریت مناسب این هزینه ها را به حداقل رساند و یک سوله ارزان قیمت و مناسب را تهیه نمود.

در برخی موارد می توان برای کاهش هزینه ها و بنا به نیاز مشتری می توان اقدام خرید سوله ارزان قیمت و یا حتی خرید سوله دست دوم نمود که ما در این مطلب در مورد مزایا و معایب این کار صحبت نخواهیم کرد و فرض را بر ساخت سوله انبار می گذاریم و پارامترهایی که در این کار باید مد نظر قرار داد را بررسی میکنیم.

پارامترهای تاثیرگذار در قیمت ساخت سوله انبار

شما می توانید با بررسی مسائلی که در ادامه خواهیم گفت یک براورد هزینه کلی از سوله انبار خود بدست آورید و یا برای دریافت مشاوره های تخصصی تر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره ساخت سوله بصورت تخصصی

مساحت و متراژ ساخت سوله انبار:

متراژ و مساحتی که برای ساخت سوله درنظر میگیرید تاثیر مستقیم بر هزینه های شما خواهد گذاشت.بطور مثال اگر مساحت تحت پوشش سوله شما هرچه بیشتر باشد باید اسکلت سازه را با پایه ها و ستونهای مقاوم تر و بیشتر ساخت تا توان تحمل وزن سازه را داشته باشد و این یعنی افزایش میزان فولاد مصرفی و افزایش هزینه ساخت سوله انبار.

موارد استفاده و نوع کاربری سوله انبار

بطور قطع سوله هایی که برای نگهداری محصولات صنعتی و کشاورزی و نظامی و … ساخته می شوند تفاوت های فراوانی خواهند داشت و بر هزینه های سوله انبار تاثیر خواهد گذاشت. اما با تمام این احوال سوله ها یک ساختمان فولادی هستند که کاربردهای وسیعی دارند و نمی توان گفت کاربردهای آن تک بعدی است.

محل احداث سوله انبار

قبل از هرکاری باید شما بهترین محل را برای احداث سوله انبار خود انتخاب کنید چرا که فاصله انبار تا کارگاه شما بر هزینه هایتان تاثیر می گذارد. توجه به جنس خاک و تراکم آن برای احداث سوله انبار مهم است و می تواند هزینه های ساخت فونداسیون سوله شما را افزایش دهد.

انتخاب مواد و مصالح ساخت سوله انبار

این قسمت بسته به تصمیم کارفرما دارد که چه پوششی را برای اسکلت سوله، سقف ، دیوار و… انتخاب کند و بخواهد سازه سوله اش از چه موادی تشکیل شود. بنابراین هزینه این مرحله به پوشش سوله انتخابی بستگی دارد. 

شرکت خانه آفتاب شرق شرکت سازنده سوله به وسیله تیر ورق با جان موجدار و سوله مارکت به عنوان نمایندگی رسمی این نوع سوله در کشور می باشد. ما در سوله مارکت به همه مشتریان خود ساخت سوله را به وسیله این متریال پیشرفته و نو پیشنهاد می کنیم چرا که سوله شما هم از استحکام کافی برخوردار خواهد بود و در عین حال به دلیل کاهش چشمگیر وزن سوله در هزینه های ساخت سوله انبار شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

چگونه میتوانیم هزینه سوله انبار خود را برآورد کنیم؟

برای انجام یک برآورد درست باید موارد بالا به همراه چندین مورد دیگر مورد بررسی قرار گیرد تا هزینه ساخته سوله به درستی بدست آید. اول آن که محل احداث سوله چگونه است؟ آیا قصد دارید جرثقیل سقفی داشته باشد؟ بررسی نقشه طراحی سوله که باید هزینه نقشه را نیز در نظر داشته باشیم.

مورد بعدی نوع طراحی سوله است (تیر ورق، سوله سبک، سوله LSF , ...) که در هزینه ها تاثیر گذار می باشد. نکته مهمی بعدی همانطور که گفته شد نوع کاربری سوله انبار است که باید از ابتدا بدانیم که هدف از ساخت سوله انبار چیست و مشخص کنیم که بعد از اتمام کار برای چه منظور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

علت تاکید زیاد بر تعیین کاربری و هدف استفاده از آن ، به این خاطر است که نوع موادی که در ساخت سوله به کار خواهد رفت ، نیز مشخص می شود و ممکن است بطور مثال برای ساخت یک سوله به منظور انبار کاه نیازی به متریال های گران قیمتی نباشد. از سویی دیگر نیز ممکن است که در آینده متحمل هزینه های غیرمعمول و آسیب های جبران ناپذیری شوید.

برای اینکه یک برآورد درستی از هزینه های ساخت یک سوله انبار داشته باشید بهتر است با یک کارشناس و متخصص ساخت سوله در ارتباط باشید.

ما در سوله مارکت آماده ایم تا تمامی مشاوره های لازم برای برآورد هزینه و همچنین مراحل ساخت سوله را به شما عزیزان ارائه نماییم.