اگر قصد ساخت سوله سبک خرپایی دارید می توانید با کارشناسان ما برای طراحی و پیاده سازی انواع سوله خرپایی سبک در ارتباط باشید.

پذیرش سفارش ساخت سوله سبک خرپایی برای انواع اهداف مختلف

راه های ارتباطی گروه سوله سازی خانه آفتاب شرق

شماره تلفن واحد فروش:09123492800

شماره تلفن کارخانه:02166566766

سوله سبک خرپایی چیست و هزینه های آن

یکی از انواع سوله های امروزی سوله سبک خرپایی است در برای بسیاری از صنایع مورد استفاده است و می توان آن را به عنوان سوله گلخانه ای و کشاورزی، سوله گاوداری، سوله مرغداری و سوله های ورزشی و حتی سوله های صنایع دفاعی و صنایع سنگین مانند صنایع فولاد مورد استفاده قرار داد.

در واقع سوله خرپایی به سوله هایی گفته می شود که برای پیاده سازی آنها از مقاطع فولاد با شکل های مهندسی شده تا فشار ها و تنشها به بهترین نحو به فنداسیون سوله انتقال داده شود.

نوع طراحی این مقطع ها به گونه ای است که با کمترین میزان فولاد مصرفی با شکل های لوزی و ذوزنقه ای و طبق محاسبات فنی  می توان وزن سازه را طوری مدیریت نمود که فشار در تمامی نقاط سازه فولادی یکسان باشد و همچنین در برابر حالت های گسیختگی مقاوت بالایی از خود نشان دهد.

هزینه ساخت سوله سبک خرپایی چقدر است؟ 

 ساخت سوله سبک خرپایی

همانطور که میدانید سوله های خرپایی از قوطی های پروفیل در شکل های گرد و مربع ساخته می شود به شکل خرپا(پایه ای که توان تحمل بالایی دارد) است. یکی از ویژگی های آن که موجب وزن سبک نسبت به سوله های دیگر از جمله تیرورقی شده است ساختار هندسی آن است و از لحاظ اقتصادی نیز بسیار به صرفه است.

هزینه پایین ساخت سوله سبک خرپایی و کیفیت بالا و کارایی بسیار آن باعث شده محبوبیت خاصی در میان صنعتگران پیدا کند و ساخت این گونه سوله ها برای اکثر صنعت ها مورد استفاده قرار گرفته است.

مزایای سوله سبک خرپایی در چیست؟

این نوع سوله ها که طی سالهای اخیر و با گران شدن قیمت فولاد طرفداران بسیاری پیدا کرده اند مزایای فراوانی دارند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب سریع و بدون دردسر
 • استفاده بهینه از فضا
 • مصرف کمتر فولاد به دلیل طراحی مهندسی شده
 • نامحدود بودن در ارتفاع و دهانه
 • امکان نصب برای جرثقیل های سقفی
 • کاهش قیمت تمام شده نسبت به بقیه سوله ها
 • مقاومت بالا در برابر زلزله با توجه به وزن کم آن
 • امکان استفاده برای تاسیسات مکانیکی ، روشنایی سرمایشی و گرمایشی وجود دارد.
 • انعطاف پذیری بالا در اجرای طراحی و پیاده سازی سوله ها
 • مطابق با استانداردهای روز دنیا و آیین نامه مقررات ملی ساختمان
 • برای صنعت های تجاری ، ورزشی ، مسکونی و تفریحی کاربرد دارد.

تفاوت سوله سبک خرپایی با دیگر سوله ها در چیست ؟

علیرغم ظاهر یکسان سوله ها تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند و در این مورد نیز می توان گفت که تفاوت سوله های سبک خرپایی با دیگر سوله از طراحی تا مرحله تولید و در نهایت نوع نصب آن ها می تواند باشد.

عمده ترین تفاوت سوله سبک خرپایی همانطور که از نامشان هم پیداست در وزن آن می باشد که آنهم بخاطر مصرف کمتر فولاد و استفاده از پروفیل در ساخت آنها می باشد.

دیگر تفاوت آنها در فونداسیون سوله آنهاست به این صورت که هنگام ساخت سوله های سبک خرپایی، قاب های سوله با فواصل سه متری کنار هم چیده می شوند. این چیدمان موجب می شود تا سازندگان به میلگردهای ضخیم نیازی نداشته باشند و از طرفی نیروی سازه به طور یکسان پخش می شود اما در سوله تیرورقی قاب ها با فاصله شش متری از هم چیده می شوند و پی با شناژ و به صورت منفرد متصل می گردد.

تفاوت دیگر این نوع سوله ها در پوشش سقف آنها می باشد. درواقع بخاطر در طراحی و امکان پیاده سازی هندسی آنها در شکل های مختلف قوسی و شیبدار می توان انواع پوشش سقف سوله را روی آنها پیاده سازی نمود کاری که در سوله های تیرورقی سنتی این امکان فراهم نیست و یا پیاده سازی روی آنها با مشکلات فراوانی همراه است.

برای دریافت مشاوره های تخصصی تر در زمینه ساخت سوله های سبک و سوله سبک خرپایی می توانید با شماره هایی که در ابتدای مطلب قرار داده شده تماس حاصل فرمایید.