در ساخت سوله از ورق های آهنی مختلفی مانند ورق روغنی، ورق های رنگی، ورق گالوانیزه، ورق سیاه و ....  استفاده می شود که هنگام سفارش ساخت سوله باید خصوصیات آنها را در زمینه های مختلف مورد بررسی قرار داد.


معمولا افرادی که در صنف های مختلف صنایع مانند: اتومبیل سازی، کشتی‌سازی، صنایع پل سازی و ساخت و ساز سوله و سازه‌های فلزی فعالیت دارند، از ورقه های آهنی مانند ورق سیاه و ... استفاده می کنند. 

انواع ورق آهن مورد استفاده در ساخت سوله

از ورق آهن بیشتر در صنعت استفاده می شود و به دلیل حجم بالای تقاضا برای خرید ورق آهنی به ویژه در ساخت سوله، ورق سیاه  در میان محصولات فولادی از اهمیت بالایی برخوردار است و تولید آن در کارخانه های متعددی انجام می شود که شرکت فولاد مبارکه اصفهان، هفت الماس، فولاد کاویان و فولاد غرب همگی در راستای تولید ورق آهن برای ساخت سوله و ... فعالیت دارند.  

انواع ورق آهن که در ساخت سوله مورد استفاده قرار می گیرد:

ورق سیاه برای ساخت سوله

ورق سیاه که در ساخت سوله کاربرد زیادی دارد،  به شکل رول و در ضخامت و ابعاد متفاوتی در بازار موجود است و در صنعت به کلاف گرم شهرت دارد. از ورق سیاه علاوه بر ساخت سوله در  صنایع لوله و پروفیل، سازه های فضایی و سازه های ساختمانی استفاده می شود.   

ورق گالوانیزه برای ساخت سوله

از دیگر ورق های مورد استفاده در ساخت سوله ورق گالوانیزه است که در ضخامت و عرض های مختلفی به دو شکل رولی و برش خورده به فروش می رسد.ضد زنگ بودن این ورق باعث شده تا طرفداران زیاد و فروش بالایی داشته باشد.

کاربرد ورق گالوانیزه در موارد مختلفی از جمله اجزای خودرو و پانل های مخصوص بدنه، لوازم خانگی و لوازم برقی، لوله و پروفیل‌سازی، فریم بندی و چارچوب‌های فولادی، اجزاء ماشین الات کشاورزی و همچنین در اجزاء مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: قیمت راه اندازی سوله در سال 98 چه مقدار است

ورق رنگی برای ساخت سوله

از ورق رنگی نیز در ساخت سوله استفاده می شود که جزء ورق های پر کاربرد در صنعت است. ورق های رنگی در واقع ورق های فلزی گالوانیزه می باشند که بصورت رول عرضه می شوند و  رنگ آمیزی انها توسط تکنیک های بخصوصی در صنعت صورت گرفته است.

از ورق رنگی علاوه بر ساخت سوله در صنایع ساختمانی، صنعت حمل و نقل و  ساخت لوازم خانگی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: بررسی رفتار تیر سینوسی در ضخامت های مختلف

ورق روغنی برای ساخت سوله

ورق روغنی به ورق هایی گفته می شود  که به صورت نورد سرد تولید می شوند که با این تکنیک ورق های با ضخامت بالا  تبدیل به ورق هایی با ضخامت کمتر می شوند و از کیفیت بالاتری برخوردار خواهند بود. این ورق در سوله مارکت کاربرد زیادی دارد.


سوله مارکت یکی از شرکت سوله سازی معتبر در استان تهران و حومه می باشد که در زمینه تولید انواع سوله های صنعتی، ورزشگاهی و غیره فعالیت می کند. برتری سوله مارکت در ساخت انواع سوله ها به وسیله تکنولوژی های روز دنیا و از طریق تیر ورق با جان سینوسی می باشد که در کشور ما نیز با توجه به کیفیت بالا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.