بایگانی نوشته‌ها


بازارهای صادراتی سنگ آهن رو به اتمام

مشورت با بخش خصوصی برای تعیین عوارض سنگ آهن تنها یک دستور صوری است. دولت در ادامه تصمیمات غلط خود باید منتظر خبرهای بدی در رابطه با از دست رفتن بازارهای سنگ آهن طی یک تا دو ماه آینده باشد.عوارض ۲۵ درصدی برای صادرات مواد خام معدنی (سنگ آهن) از یکم مهر ماه اعمال شده است. در ادامه این تصمیم دولت، اسحاق جهانگیری طی نامه ای به رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت که رونوشت آن به رئیس اتاق بازرگانی نیز ارسال شده، وزارت صنعت را مکلف به مشورت با بخش خصوصی در خصوص عوارض صادرات سنگ آهن کرد.

بومی سازی شدن بیش از 100 هزار قطعه و تجهیز در فولاد مبارکه

رییس بومی سازی فولاد مبارکه اعلام کرد: زمانی که بومی سازی را شروع کردیم، تولید فولاد حدود 2 و نیم میلیون و کمتر از سه میلیون بود، اما از سال 80 که به شکل ساختار یافته تولید را شروع کردیم، تا اکنون که سال 98 است به تولید 7 میلیون تن در سال رسیده ایم و این روند به شکل صعوده بوده و رشد تولید داشته ایم. امسال هم رویکرد فولاد در زمینه بومی سازی را عوض کردند و فرمودند از سطح قطعه و تجهیز، به سطح خط تولید برویم و خوشبختانه در این زمینه هم فعالیت هایی شروع شده است .

کشور عراق تشنه محصولات فولادی ایران

مدیر تولید شرکت فولاد صنیع کاوه تهران با تاکید بر اینکه در صادرات فولاد باید دست تولیدکنندگان و صادرکننده ها باز باشد چرا که اکنون کشور عراق تشنه محصولات فولادی ایران است و اگر موانعی باشد این فرصت را از دست می دهیم.

موافقت با درخواست شرکت فولاد گیلان برای تأمین ارز

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان حمایت از واحدهای تولیدی در راستای حفظ اشتغال موجود و اشتغال پایدار را از رویکردهای مهم این سازمان خواند و از موافقت با درخواست شرکت فولاد گیلان برای تأمین ارز جهت وارد کردن ماشین آلات مورد نیاز به کشور خبر داد.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...